x
750 TL ve Üzeri KARGO BEDAVA !
8500 ₺ ve üzeri Özel Teklif
Orijinal Ürün Garantisi
Kolay İade İmkanı
Güvenilir Ödeme Yöntemleri
Müşteri Hizmetleri
Çalışma Saatlerimiz 09:00 - 17:30 -- 90 549 351 23 31 satis@batuelektomarket.com
TEKLİF İSTE

8500₺ ve üzeri alışverişlerinizde özel teklif fırsatını kaçırmayınız!

TEKLİF İSTE
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

NYA Kablo Nedir?

 

Alçak gerilim kablosu olan NYA, nem oranının az miktarda bulunduğu iç tesisat alanlarında kullanılan, PVC kaplı tek damarlı, bakır iletken kablolara denir. Elektriğin güvenle taşınması için en önemli ve güvenli araçlardan biridir. Boru içerisinde kullanılması gerekir. Teknik olarak hesaplamaları farklılık gösteren kablolar som ve örgülü gibi farklı çeşitlerde üretilebilir. Kablolar 0,5 – 10 milimetre arası tek telli, 10 – 400 arası da çok telli olarak üretilir. Bu bilinen 2,5 NYA kablo çeşidiyle birlikte 1,5 NYA olanları da bulunur. 2,5 NYA kablonun geçmesi gerekn en yükse akım 21 amperdir. 1,5 NYA kablonun geçmesi gereken akım ise 16 amperdir.

 1,5 NYA kablolarda fazla uzun kablo kullanılmaması önemli bir faktördür. NYA genellikle 6 mm'lik kabloların tercih edildiği binaların ana panolarında karşınıza çıkar. 4mm’lik olanları da panolarda ara bağlantılar için kullanılabilir. Sabit dağıtım tabloları ve iç tesisat işlerinde kullanılır. NYA kablo, dağıtım tablolarının içerisinde bulunan bağlantılarda da çok sık kullanılır. Sıva ve sıva altında kullanılan kablo, hafif ve normal işletme koşullarına uygundur. İşyerinizde boru ve iç tesisatlar için güvenle kullanacağınız NYA kablo, size kullanım konforu sağlar. Kullanacağınız kablodan tam performans alabilmek için kullanım amacını belirledikten sonra kesitini belirlemelisiniz. 

NYA Kablo Özellikleri 

Oldukça uzun ömürlü olan NYA kabloları, sunmuş olduğu avantajlar ile güvenle kullanılabilir. İzoleli, kılıfsız ve PVC kaplı olarak tasarlanır. Boru içerisinde kullanıma uygun olduğu kablonun yapısından anlaşılır. Tek telli ve damarlı iletken kesitlere sahip kablo, 70 derece iletken sıcaklığına dayanabilir. Anma gerilimi açısından dikkat çeken kablo, 160 dereceye kadar kısa devre sıcaklığına dayanır. Kablo belirlenen normal durumlarda 300 ile 500 V ve 450 ile 750 V değerlerini taşır. Yüksek sıcaklıklarda güvenlik açısından önemli bir yeri vardır. Bu sayede olabilecek elektrik kaçaklarının da önüne geçer. 

İnce ve esnek yapıya sahip kablo farklı renkleri ile birçok alanda kullanılır. Fazlar için kahverengi, kırmızı ve siyah, toprak alanlarda sarı ve yeşil, nötr için ise mavi renkli kablolar fonksiyonel özellikler taşır. Sağlam yapısı ile uzun ömürlüdür. 1,5mm, 2,5 mm, 4 mm, 6mm, 10 mm ve 16 mm tek damarlı telli kesitleri bulunur. Tek damarlı iletken çeşitleri kuru alanlarda ve kapalı yerlerde tercih edilir. Anma gerilimi 1000 volttur. (U=100V) NYAF kablo modelleri ise NYA kablo modellerine yapı olarak benzese bile bazı teknik özellikleri ve kullanım alanları ile birbirinden ayrılır. NYAF kablo, çok telli ve daha ince bakır iletkenlerden oluşur. Hareketli cihaz bağlantılarında, kumandaların terminal bağlantılarında kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.