x
750 TL ve Üzeri KARGO BEDAVA !
8500 ₺ ve üzeri Özel Teklif
Orijinal Ürün Garantisi
Kolay İade İmkanı
Güvenilir Ödeme Yöntemleri
Müşteri Hizmetleri
Çalışma Saatlerimiz 09:00 - 17:30 -- 90 549 351 23 31 satis@batuelektomarket.com
TEKLİF İSTE

8500₺ ve üzeri alışverişlerinizde özel teklif fırsatını kaçırmayınız!

TEKLİF İSTE
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Endüstriyel (Makine) Fiş ve Priz Nedir?

Endüstriyel fiş ve prizler, uluslararası standartlara uygun şekilde üretilmiş olan ve yüksek dayanımları sayesinde büyük akımları taşıyabilen ürünlerdir.

Sanayi tipi fiş ve prizler ismiyle de anılan bu ürün modelleri, endüstriyel uygulamalar gibi ağır çalışma koşullarında kullanım için uygundur.

En önemli özellikleri arasında gövde malzemesi, iletken malzeme, akım, gerilim, pin sayısı ve IP koruma sınıfı yer alır. Bunların yanı sıra tip, elektrik koşulu, çevresel gereklilikler ve mekanik performans ise kullanıcının seçeceği ürünleri belirlemesinde en önemli etkenlerdir.

Endüstriyel fiş modelleri geniş kullanım alanlarına sahip olan ürünlerdir ve farklı uygulama ortamlarındaki ihtiyaçları da karşılayabilmek için farklı tiplerde tasarlanmıştır.

Renkleri, akım ve gerilimleri, kurulum tipleri, koruma ve kilit konfigürasyonları gibi sahip oldukları özellikler bakımından kendi içlerinde çeşitlere ayrılır. Bunlar arasında monofaze ya da trifaze özellikte olan CEE Norm, kauçuk fiş ve prizler, nemliyer anahtar ve prizler, ray tipi prizler, çok kontaklı fiş ve prizler, makine fişleri ve prizleri, karavan prizleri, enversör fişler ve endüstriyel grup prizleri sayabiliriz.

Tasarımları bakımından kulplu, eğik, düz yapıda olan fiş ve prizler, karavan, pano ve grup prizlerin kapaklı ve kapaksız modelleri, uzatma prizleri gibi pek çok endüstriyel fiş ve priz modeli piyasada yer edinmiştir.

Endüstriyel kullanım için üretilmiş olan fiş ve prizler genellikle kauçuk ya da poliamidden imal edilmiştir ve ürünlerde kullanılan iletken genellikle pirinçtir.
16A-800A arasında akım, 110V, 220V, 380V ve 415V gibi gerilim seviye seçenekleri bulunmasının yanı sıra gerilim 1000V’a kadar ulaşabilmektedir. 1000V üzeri gerilim değeri ise endüstriyel sınıfından çıkıp, yüksek gerilim kapsamında yer alır.

Toz ve su geçirgenlikleri hakkında bilgi veren IP derecelendirmeleri IP44, IP45 ve IP67 gibi çeşitlendirilebilir. Burada önemli olan sayı büyüdükçe koruma performansının da o kadar artacağıdır.

Sanayi tipi fiş ve prizlerde renk oldukça önemlidir. Renkler evrensel olup, gerilim kapasiteleri ile ilişkilidir ve her bir renk farklı gerilim kapasitesini ifade eder.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.